كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : انواع وب گاهها وکارايي آنها چيست؟ :

شرح :

    وب‌گاههاي وابسته: يک درگاه وب که علاوه بر CMS خود، اطلاعات بقيه? ارايه‌دهندگان خدمات را به ازاي دريافت مبلغي در اختيار کاربران قرار مي‌دهند. معمولاً سه ارتباط اصلي قابل تصور است. موسسات وابسته مانند cj.com، دفترهاي تبليغاتي هم‌چون ebay.com و مصرف‌کنندگان مثل ياهو.
    وب‌گاههاي بايگاني: که در نگه‌داري از اطلاعات با ارزش کاربرد دارند. براي نمونه: Internet Archive که از سال ???? ميلياردها وب‌صفحه? کهنه (و نو) را در خود جاي داده‌است و Google Groups که تا اوايل سال ???? بيش از هشت‌صدوپنجاه‌وچهارميليون پيام فرستاده به گروه‌هاي بحث و خبر شبکه? کاربران را در خود اندوخته‌است.
    وب نوشت دهنده ها: وب‌گاههايي اند که درشان افراد اطلاعات روزانه? خود را نگهداري مي‌کنند و گاهي هم ميزگردهاي مختلف را دربرمي‌گيرند. براي مثال مي‌توان به blogger.com و wordpress.com اشاره کرد.
    وبگاههاي ميزبانيهاست:ميزباني وب يا وب هُستينگ (به انگليسي: Web Hosting)‏ به مفهوم فراهم ساختن فضايي است که کاربر مي‌تواند فايل‌هاي وب‌گاه خود را در آن قرار دهد.
    وب‌گاه بازرگاني: که در بهبود خدمات يا رونق بازرگاني کاربرد دارند.
    وب‌گاه تجاري يا سايت تجارت الکترونيک: که براي خريد کاملاً مورد استفاده قرار مي‌گيرد، مانند: amazon.com
    وب‌گاه ارتباطييا شبکه اجتماعي: وب‌گاهي که در آن افراد با علايق مشترک به دادوستد اطلاعات مي‌پردازند، معمولاً از طريق گفتگو يا بردهاي پيام، براي مثال:ماي‌اسپيس.
    وب‌گاههاي دادگان: وب‌گاهي که کاربرد اصلي‌اش در جست‌وجو و نمايش محتويات پايگاه‌هاي داده خاص مانند IMDB(بانک اطلاعات اينترنتي فيلم‌ها).
    وب‌گاه نرم‌افزارسازي: سايتي که هدفش ارايه? اطلاعات و منابع مربوط به توليد نرم‌افزار، مهندسي نرم‌افزار، طراحي وب و مواردي از اين قبيل است.
    وب‌گاه راهنماي دادگان: سايتي که حاوي مطالب مختلفي است که به صورت منظم طبقه‌بندي شده‌است مانند راهنماي ياهو، راهنماي گوگل.
    وب‌گاههاي دريافت: مشخصاً در دانلودکردن اطلاعات مثلاً نرم‌افزارها،آهنگ ها نسخه‌هاي نمايشي بازي‌ها يا پس‌زمينه‌هاي رايانه‌اي کاربرد دارند که معمولا در کشور هايي که قانون کپي رايت را رعايت مي کنند و به آن اهميت مي دهند اين سايت ها غير مجاز هستند و با آن ها برخورد قانوني مي شود.ولي کشور هايي مانند ايران،سايت هاي دانلود بسياري دارند.
    وب‌گاههاي استخدامي: به کارفرمايان اين امکان را مي‌دهند که نيازهاي کاري خود را با اينترنت در اختيار کاربران بنهند. فرد جوياي کار هم مي‌تواند برگه? درخواست همکاري را پر کرده و يا اطلاعات شخصي خود را در اختيار کارفرما بگذارد.
    وب‌گاه بازي: سايتي که افراد با مراجعه به آن همانند مراجعه به «زمين بازي» به بازي مي‌پردازند مانند pogo.com.
    وب‌گاههاي دامنه? جغرافيايي: به نام‌هاي دامنه‌اي اشاره دارد که مشابه نام‌هاي مناطق جغرافيايي هستند مانند شهرها و کشورها براي مثال Richmond.com با آدرس اينترنتي www.richmond.com نام دامنه? جغرافيايي ريچموند در ايالت ويرجينا است.
    وب‌گاههاي خنده و سرگرمي: حاوي لطيفه و نغز و مطالب سرگرم‌کننده هستند.
    وب‌گاههاي اطلاعاتي: نقش خبررساني را بر عهده دارند و لزوماً با اهداف اقتصادي طراحي نشده‌اند مانند: RateMyProfessors.com و داش‌نامه? آزاد ويکي‌پديا. اغلب موسسات دولتي، آموزشي و غيرانتفاعي يک وب‌گاه خبررساني هم دارند.
    وب‌گاههاي جاوا اپلت: حاوي نرم‌افزار مورد نياز براي اجراي برنامه خوب روي وب است.
    وب‌گاههاي آينه اي: نسخه معادل يک وب‌گاه است.
    وب‌گاههاي خبري: همانند پايگاه اينترنتي اطلاعاتي است اما تنها اخبار و تفاسير خبري را ارايه مي‌دهد.
    صفحه? اصلي شخصي: يک فرد يا يک گروه کوچک (مانند يک خانواده) هدايتش مي‌کنند و حاوي اطلاعاتي است که فرد به سليقه‌اش روي تار جهان‌گستر قرار مي‌دهد.
    وب‌گاههاي برگه: وب‌گاهي که براي کسب اطلاعات مهم و امنيتي مانند رمزهاي گذر و اطلاعات مربوط به کارت‌هاي اعتباري طراحي شده‌است و مي‌تواند با گمراه کردن فرد اطلاعات شخصي وي مانند کد سرپرستي امنيت اجتماعي وي يا اطلاعات کارت‌اعتباري وي را به دست آورد. (فيشينگ را ببينيد).
    وب‌گاههاي سياسي: پايگاهي اينترنتي که افراد بر روي آن ديدگاه‌هاي سياسي خود را مطرح مي‌کنند.
    وب‌گاههاي نمره‌دهي: سايتي که در آن افراد يک موضوع خاص را ستايش کرده و يا از آن انتقاد مي‌کنند. مانند ratemycar.com، ratemygun.com، ratemypet.com، hotornot.com.
    وب‌گاههاي مرور: وب‌گاهي که در آن افراد نظرات خود را راجع به انواع محصولات و خدمات با يکديگر مطرح مي‌کنند.
    وب‌گاههاي جستجوگر: سايتي که در آن اطلاعات کلي و دروازه‌هايي براي دستيابي به اطلاعات بقيه وب‌گاهها و جستجو در وب ارايه شده‌است. نمونه? بارز اين سايت‌ها، وب‌گاه گوگل و پرکاربردترين وب‌گاههاي از اين نوع، سايت ياهو است.
    وب‌گاههاي ترسناک: وب‌گاهي که حاوي تصاوير يا مطالبي ترسناک است. مانند rotten.com و ratemypoo.com.
    وب‌گاههاي شکوائيه: sucks.com يک سايت وب معروف است که در آن افراد به انتقاد از اشخاص، مکان‌ها، شرکت‌ها، دولت‌ها و سازمان‌ها مي‌پردازند.
    وب‌گاههاي درگاه وب: وب‌گاه که دروازه يا پورتالي را به سوي بقيه? منابع موجود روي شبکه اينترنت يا اينترانت باز مي‌کند.
    ود سايت: وب‌گاه که در آن جزئيات يک مراسم ازدواج مانند خاطرات، تصاوير، اطلاعات مربوط به آن ارايه مي‌شود.
    وب‌گاههاي ويکي: سايت‌هايي که در آن کاربران با همکاري يکديگر به ويرايش مي‌پردازند (مانند ويکي‌پديا).