كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد


شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : XML چيست؟ :

شرح : ايجاد فناوري اکس‌ام‌ال يا زبان نشانه‌گذاري گسترش‌پذير (eXtensible Markup Language) را بايد بدون ترديد يکي از بزرگ‌ترين و اساسي‌ترين گامهايي به حساب آورد که در مسير حلّ مشکل اندازه پذيري در اينترنت مدرن برداشته شده‌است. اکس‌ام‌ال ويرايشي از اس جي‌ام‌ال است که مي‌کوشد فاصله بين سادگي اچ‌تي‌ام‌ال و قدرت اس جي‌ام‌ال پل بزند. در واقع اکس‌ام‌ال زير مجموعه‌اي از اس جي‌ام‌الاست که صرفاً براي استفاده با وب طراح شده است. پس از ايجاد اکس‌ام‌ال توسّط کنسرسيوم وب جهانگير (W3C) در سال ???? (ميلادي)، دست‌اندرکاران بسياري از پروژه‌هاي محاسبات توزيع‌شده به استفاده? گسترده از آن روي آوردند.

در حال حاضر، گوناگوني، ميزان، و ابعاد فراوان به‌کارگيري اکس‌ام‌ال در اغلب زمينه‌ها و ساختارهاي اينترنت امروزين به راستي شگفت‌آور است. فقط به عنوان نمونه، بايد يادآور شد که تقريباً تمامي فناوري‌هاي خدمات وب، گرافيک برداري اندازه پذير، آردي‌اف،و بسياري از موارد ديگر، تنها با اکس‌ام‌ال انجام‌پذير است.

چرايي و چگونگي اين امر براي فهم آسانتر و درک همه‌جانبه‌تر اينترنت در حال حاضر، و به ويژه، جهت آشنايي با تدابيري که بشر براي هموار نمودن راه‌هاي گسترش آن در آينده اتّخاذ خواهد کرد، از اهمّيّت بالايي برخوردار است.